Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kako pohvatati citere

+9
StyX
koopejka
shx
Einstein
thededed
**ET=Leg1**
[KcFb]ICEMAN
TheDragonReborn
lunu
13 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Einstein Sub Jul 25, 2009 2:37 pm

A zasto bi "puska" ukljucio x-ray i wh istovremeno?
Einstein
Einstein
Corporal

Broj poruka : 16
Datum upisa : 17.07.2009
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od thededed Sub Jul 25, 2009 2:45 pm

mozda proverava dal mu je wh i dalje undetected(X-Ray Bypass).ima svakakvih ljudi i glupavih Smile
a po x-rayu ne znas koji je to igrac,pa ga bas zabole


10:23 26/06/2009
Mrtvacina
HE have fake name my. This is not me. This is stupit Wizard jopa
10:44 26/06/2009
hagz
don't worry this shot only shows that puska was cheating not you.
thededed
thededed
General

Broj poruka : 335
Datum upisa : 22.07.2009

http://www.cod-srbija.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Einstein Sub Jul 25, 2009 2:51 pm

Ma procitao sam postove ispod slike. To je OK. Da li postoji malo detaljnije objasnjenje od onog na maticnom site-u kako x-ray radi?
Einstein
Einstein
Corporal

Broj poruka : 16
Datum upisa : 17.07.2009
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od thededed Sub Jul 25, 2009 2:56 pm

vec smo napisali.skenira pc na kom je instaliran i hvata ss-ove gde je instaliran.kad zavrsis sa igranjem ,uploadujes ss na server x-raya i gotovo .posle wara ,tvoji protivnicu nadju tvoj nalog preko imena i centra guida i provere slike.ako fali koji ss iz vremena wara ili ako primete cheat,izgubio si.
thededed
thededed
General

Broj poruka : 335
Datum upisa : 22.07.2009

http://www.cod-srbija.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Einstein Sub Jul 25, 2009 3:03 pm

Znaci, to je na dobrovoljnoj osnovi. Meni ne smeta, ali oni kojima smeta to nece da koriste. Hvala na odgovorima, ali to znaci i dalje ce da teraju po starom. I kako im stati na put? Ne vidim svrhu. Sta ce dobiti ako i pobede koristeci neki cheat? Bez veze.
Einstein
Einstein
Corporal

Broj poruka : 16
Datum upisa : 17.07.2009
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od thededed Sub Jul 25, 2009 3:06 pm

za neka takmicenja imas obaveznu upotrebu x-raya.ako ga ne koristis ,ne priznaje ti se rezultat iako pobedis.ss ne mozes da vidis pre uploada na server(bar ja mislim tako).
thededed
thededed
General

Broj poruka : 335
Datum upisa : 22.07.2009

http://www.cod-srbija.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od StyX Sub Jul 25, 2009 6:36 pm

Einstein ::Znaci, to je na dobrovoljnoj osnovi. Meni ne smeta, ali oni kojima smeta to nece da koriste. Hvala na odgovorima, ali to znaci i dalje ce da teraju po starom. I kako im stati na put? Ne vidim svrhu. Sta ce dobiti ako i pobede koristeci neki cheat? Bez veze.

pa ako ne koriste xray onda ne mogu igrati CB jer ce izgubiti svaki war koji je odigran bez xray-a
StyX
StyX
Corporal

Broj poruka : 19
Datum upisa : 11.07.2009
Godina : 47

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Einstein Sub Jul 25, 2009 6:45 pm

Evo trenutno pobegoh sa servera. Skocite tamo i gledajte sta radi "uzumaki". Bije i kroz zid, kroz drvece...
Einstein
Einstein
Corporal

Broj poruka : 16
Datum upisa : 17.07.2009
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od [KcFb]ICEMAN Sub Jul 25, 2009 6:54 pm

Einstein ::Evo trenutno pobegoh sa servera. Skocite tamo i gledajte sta radi "uzumaki". Bije i kroz zid, kroz drvece...


Poruka primljena ...


Edit1: UZIMAKI je imao wh izacice mu slika u citulji i ip i guid.

[KcFb]ICEMAN
Admin
Admin

Broj poruka : 702
Datum upisa : 01.07.2009
Godina : 43

https://loznica-cod4.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Einstein Sub Jul 25, 2009 7:13 pm

Puno hvala. Cestitam na brzom reagovanju!
Einstein
Einstein
Corporal

Broj poruka : 16
Datum upisa : 17.07.2009
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od shx Sub Jul 25, 2009 7:38 pm

Einstein ::OK. Hvala Smradu na objasnjenju.

Nema na čemu. U svako doba.

Einstein ::Nek bude i da nisam u pravu. Samo nije lepo optuzivati nekoga da laze i sl.

Naravno da nisi u pravu. Ali gledaj. Mnogo si samouvereno došao ovde i tvrdiš nešto što apsolutno nije tačno. Ono što najviše zbunjuje je: Zašto bi X-Ray slikao ono što ja vidim? Koja je poenta toga? Ti si sam pokušao, vodeći se pogrešnom logikom, da nađeš neko tebi prihvatljivo objašnjenje. I onda si došao na genijalnu ideju o spectatorima. A kad sam rekao da nisi prvi koji razmišlja tako, najjasnije ti pokazuje onaj primer koji si sam postavio. Puška-Mrtvačina.

Einstein ::Imam previse godina da bih se tako ponasao.

U ovom (ovo će otrcano zvučati) virtuelnom svetu stvarni boj godina je nebitan. Možeš da imaš i 70. Ako neki klinja od 17 godina rastura COD4, a ti ne znaš ni da hodaš, u tom slučaju je on stariji od tebe.

Einstein ::COD4 igram tek od skoro, nemam ni 7,8 dana i to sve na ovom serveru.

To je jasno od samog početka. Nema potrebe da ukazuješ na očigledno.

Einstein ::Poceo sam pre 15 godina sa DOOM-om i QUake-om, Descentom i sl, naravno po lokalnim mrezama.

Ah taj Descent. Igra mog života. Kad se samo setim Gauss cannon-a, Guide bota, Mega i EarthShaker missle-a. Hoću nazad u 90e. Da li trebam da trošim reči na doom i quake? Eehhhh Sad

Einstein ::Inace, koliko god ja lose da igram, nervira me kad me nekoliko debila mlate u toku igre kao da samo statiram tamo.

Ima tu nekoliko jako bitnih stvari. Kvalitet internet veze, brzina grafičke kartica, volja za igrom, odmorenost. Neka zakaže bilo koja od ovih stavki, tvoje šanse za neku pobedu su 0. Dodaj na sve to i godine (ali one prave). Nervoza, nemogućnost koncentracije, konstantno odvlačenje pažnje. Ti to realno ne vidiš i ne primećuješ. Sve što ti u tom momentu vidiš je da te svi lako ubijaju i da su svi protiv tebe. U tom momentu nastaje paranoja. Kako me on ubije kad sam ja prvi zapucao? Kako me je ubio kroz zid? Pa istreseš ceo magazin u njega iz bliza a on se okrene i ubije s par metkova? U tom momentu divljački pritiskaš ESC prelaziš u spektatore u nadi da ćeš naći neko "logično" objašnjenje, ili gledaš kill cam do kraja. U tom momentu vidiš igrača koji sasvim opušteno igra, koji se čak ni ne trudi, i nije ti jasno KAKO ?? Onda dolazi genijalna misao. Mora da koristi nešto. Sledi citat...

Einstein ::Verovatno koriste nesto sto ne bi trebalo. Sad najvise vremena provodim i gledanju nebih li naleteo na nekog od njih.

To je ta paranoja o kojoj govorim. Sve se manje na server ulazi da bi se uživalo u igri. Sada je glavna zanimacija sedeti u spektatorima i lečiti frustracije, dok drugi igrači ne mogu da uđu na server zbog ispunjenih slotova.

Einstein ::Preterase ga bre! Citao sam po forumima sve i svasta o x-ray i pitam se sta je sve tacno.

Nemoj uzimati nečije mišljenje kao činjenicu. Po forumima se svašta piše. Retko kad neko kaže nešto pametno. Sve treba uzeti sa dozom rezerve. Tačno je ono što smo ti deda, styx i ja objasnili.

Einstein ::Sustina svega, a i moja namera je da se svo to zlo iskoreni maksimalno i pozdravljam sva nastojanja u tom pravcu.

Prvi korak koji ti sam možeš sprovesti u borbi protiv tog zla je kupovina original igre.

Einstein ::Sad bih vas samo zamolio da mi kazete kako je ovo snimljeno, gde neki "puska" spectuje nekog "mrtvacinu" i vidi to sto vidi, jer posle svega sto ste napisali opet mi nije jasno. Hvala unapred.

Prvo moraš da razumeš kako radi cod4 i kako radi wall hack.

Ceo call of duty serijal koristi teško modifikovani Quake 3 grafički engine. Taj engine ima mogućnost korišćenja alternativnog rendera tako što se u root gde se nalazi izvršni fajl od igre postavi DLL koji ima specifično ime. Pri pokretanju igre izvršni fajl igre proverava da li takav DLL postoji. Ako ne postoji igra koristi sopstveni renderer, ako postoji onda ga igra automatski učitava i koristi. Naravno ova mogućnost je zloupotrebljena i ljudi su napisali alternativni renderer (to je ono što zovete wall hack) koji čini da svi ubjekti u igri budu transparentni kada se iza njih nalazi unapred predefinisana tekstura. Tekstura kojom su obloženi igrači. Tako da bez obzira gde se neki igrač nalazi on će uvek biti vidljiv. Takav renderer funkcioniše samo na lokalnoj mašini. Ako neko koristi wall hack a u tom momentu si ti u spektatorima ti sve vidiš normalno jer na tvojoj mašini se koristi interni call of duty renderer. Dok si u spektatorima jedini saobraćaj koji ide od igrača koga ti posmatraš do tebe su su X, Y, i Z koordinate i kad je neko zapucao i koliki je DMG naneo/primio. Ne postoji način da ti bukvalno vidiš ono što sam igrač vidi. Čak šta više i ove koordinate u većini slučajeva ne bivaju prenesene kako treba. Zato se dešava da kad gledaš nekoga u spectatorima tebi deluje kao da on puca iza igrača a opet ga pogađa. Druga jako bitna stvar je lag koji se javlja kada je mašina koja je u spektatorima gleda mašinu koja je po specifikacijama mnogo jača. Ako je max broj frejmova koje spectator mašina može da prikaže 90 a mašina koja se posmatra fura sve u 333 onda se javlja ogroman lag ne samo u aimingu levo desno već i u pucanju. Na spectator mašini igrač koji se posmatra izgleda kao da mu puška uopšte ne trza i ne izbacuje vatru. Tu nastaje ona no recoil paranoja. Velika razlika u pingovima odnosno fizička udaljenost od servera između igrača i posmatrača takođe uzrokuje istu stvar. Znači wall hack, punk buster, i X-Ray funkcionišu na lokolnom nivou. Ako pritisneš Alt-Ctrl-Del videćeš punk buster u listi servisa. On je po svojoj funkciji najsličniji antivirusnom programu. On u sebi ima bazu podataka o svim do sada otkrivenim hackovima. Ta baza se svremena na vreme mora updateovati. Prilikom pokretanja igre on prvo skenira memoriju i ako nađe neki nedozvoljeni proces automatski izbacuje iz igre. Isto tako i server na kome se igra pri ulasku na isti skenira vašu mašinu da bi video da li je punkbuster service aktivan. Ako je suviše star ili neaktivan server kickuje. I još jednom, sve se to odvija LOKALNO!!

Ono što je puška uradio mrtvačini je posledica neznanja. Čovek se vodio istom logikom kao i ti. Samo što je on otišao korak dalje i došao na "genijalnu" ideju da na svojoj mašini stavi wall hack ode u spektatore i vidi mrtvačinu iza zida što je nemoguće iz razloga koje sam naveo gore. Tako da ne samo što je puška nema pojma kako X-Ray funkcioniše, nego je i svima pokazao da ima wall hack na svojoj mašini.
shx
shx
General

Broj poruka : 304
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Gost Sub Jul 25, 2009 8:41 pm

SMRAD ::Sledi citat...

Einstein ::
Verovatno koriste nesto sto ne bi trebalo. Sad najvise vremena provodim i gledanju nebih li naleteo na nekog od njih.


To je ta paranoja o kojoj govorim. Sve se manje na server ulazi da bi se uživalo u igri. Sada je glavna zanimacija sedeti u spektatorima i lečiti frustracije, dok drugi igrači ne mogu da uđu na server zbog ispunjenih slotova.


Za ovo si 100% upravu tako misli 90% ljudi pa i ja sebe nekad uhvatim da tako razmisljam ali kad odgledam 5min spec coveka kako igra shvatim da sam paranoican.Ponekad i pogresim pa kikujem coveka jer mislim da vatra ali obicno taj kik ide na 5min, jbga ko radi taj i gresi nisam ja instaliran pored njegovog monitora da vidim sta on vidi ili koji cfg ima.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Einstein Sub Jul 25, 2009 8:48 pm

OK. Shvatam. Necu da komentarisem nista sem par stvari. Kad sam pomenuo godine nisam mislio na to sto i ti. Svaka cast onima koji imaju dovoljno vremena da provode sate i igraju. Ovo je za mene nesto drugo.Imao sam i ja nekad vremena. Radi se o tome da vas molim da usporite i malo poblize objasnite ono sto me interesuje. PARANOICAN nikako nisam, jer sam malopre prijavio jednog mamlaza i on je kickovan. Imao covek WH. Koliko god ja slabo da igram, umem da se sakrijem. A covek me bije sa G3 sa kraja na kraj mape. I to nije prvi slucaj. Zato se unervozim kad god vidim takvo nesto. Inace, igrace koji su u vrhu liste pratim sa namerom da nahvatam neki stos. U svakom slucaju hvala!
Einstein
Einstein
Corporal

Broj poruka : 16
Datum upisa : 17.07.2009
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od shx Sub Jul 25, 2009 9:00 pm

Einstein ::Svaka cast onima koji imaju dovoljno vremena da provode sate i igraju. Ovo je za mene nesto drugo.Imao sam i ja nekad vremena.

Pa mislim da njima ne treba čestitati. Ja možda nemam vremena da se toliko igram, ali imam posao. Radim i mogu da zaradim.

Einstein ::Radi se o tome da vas molim da usporite i malo poblize objasnite ono sto me interesuje.

Postavi konkretno pitanje i dobićeš konkretan odgovor.

Einstein ::PARANOICAN nikako nisam

Nisam ni ciljao na tebe. Govorio sam u globalu. I eto Iceman je sebe prepoznao iako ni njemu to nije bilo upućeno.
shx
shx
General

Broj poruka : 304
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Gost Sub Jul 25, 2009 9:12 pm

Einstein ::OK. Shvatam. Necu da komentarisem nista sem par stvari. Kad sam pomenuo godine nisam mislio na to sto i ti. Svaka cast onima koji imaju dovoljno vremena da provode sate i igraju. Ovo je za mene nesto drugo.Imao sam i ja nekad vremena. Radi se o tome da vas molim da usporite i malo poblize objasnite ono sto me interesuje. PARANOICAN nikako nisam, jer sam malopre prijavio jednog mamlaza i on je kickovan. Imao covek WH. Koliko god ja slabo da igram, umem da se sakrijem. A covek me bije sa G3 sa kraja na kraj mape. I to nije prvi slucaj. Zato se unervozim kad god vidim takvo nesto. Inace, igrace koji su u vrhu liste pratim sa namerom da nahvatam neki stos. U svakom slucaju hvala!

samo ti nastavi da ih pecas vidim ide ti od ruke cheers
A pitanje slobodno postavi i dobices odgovor ili vise njih.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Gost Sub Jul 25, 2009 9:13 pm

SMRAD ::
Einstein ::Svaka cast onima koji imaju dovoljno vremena da provode sate i igraju. Ovo je za mene nesto drugo.Imao sam i ja nekad vremena.

Pa mislim da njima ne treba čestitati. Ja možda nemam vremena da se toliko igram, ali imam posao. Radim i mogu da zaradim.

Einstein ::Radi se o tome da vas molim da usporite i malo poblize objasnite ono sto me interesuje.

Postavi konkretno pitanje i dobićeš konkretan odgovor.

Einstein ::PARANOICAN nikako nisam

Nisam ni ciljao na tebe. Govorio sam u globalu. I eto Iceman je sebe prepoznao iako ni njemu to nije bilo upućeno.


Da ja sam shvatio da pricas u globalu zatosam sebe i prepozno desava se svima ovo pa i smradu po nekad da bude paranoican. Razz

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Einstein Sre Jul 29, 2009 6:43 pm

Ne vidim Admin-a online, ali mi je potreban da pogleda igraca "DOMI" koji je trenutno na serveru. Mozes li to ti ICEMAN. Pretpostavljam da je WH. Ali je bolje da neko iskusniji pogleda ili ga nahvata sa PB.




Eh,..pobeze. Steta!
Einstein
Einstein
Corporal

Broj poruka : 16
Datum upisa : 17.07.2009
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od cartman Pet Apr 09, 2010 9:22 pm

evo ja se regam sada na x-ray...smorise vise...wh pa wh.ccc
pa je*ote nisam gluv da ne mogu da pratim zvuke kad neko trci + koristim sluske Razz
cartman
cartman
Staff Sargeant

Broj poruka : 35
Datum upisa : 27.02.2010
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od shx Pet Apr 09, 2010 10:15 pm

I šta misliš da ćeš dobiti sa x-ray ?
shx
shx
General

Broj poruka : 304
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od thededed Sub Apr 10, 2010 9:59 am

BAN! Very Happy
thededed
thededed
General

Broj poruka : 335
Datum upisa : 22.07.2009

http://www.cod-srbija.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od DOBERMAN Sub Apr 10, 2010 10:37 am

Deda zlotvore! drunken
DOBERMAN
DOBERMAN
Captain

Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.07.2009
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od thededed Sub Apr 10, 2010 11:02 am

a vidis da se samo hvali
thededed
thededed
General

Broj poruka : 335
Datum upisa : 22.07.2009

http://www.cod-srbija.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od cartman Sub Apr 10, 2010 11:30 am

ne hvalim se...evo regacu se pa proverite...ccc
i da,nije se odnosilo ovo na vas...nego na neke debile koje prozivaju svakog za cheat
cartman
cartman
Staff Sargeant

Broj poruka : 35
Datum upisa : 27.02.2010
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od cartman Sub Apr 10, 2010 12:13 pm

izvinite na dp-u ali samo nesto da pitam..ukljucio xray malopre i uso na lozu,bas je nesto lagalo (sad nzm dal mi xray ili nesto drugo dize ping) i kickuje me pb na 0 minuta,pise dissalowed program/drivers.
ne bi trebalo tako jer ce pb valjda prepoznati da xray nije cheat...sta da radim da bih mogao da igram sa ukljucenim xrayom?
cartman
cartman
Staff Sargeant

Broj poruka : 35
Datum upisa : 27.02.2010
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od shx Sub Apr 10, 2010 7:22 pm

Ti prosečan igrač i nemaš šta da dokazuješ. Xray nije za tebe. Batali to, igraj i ne filozofiraj!
shx
shx
General

Broj poruka : 304
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako pohvatati citere - Page 2 Empty Re: kako pohvatati citere

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu